O wydarzeniu

 Wielkie ściganie i extremalne loty w Zielonej Górze

 

 

W minioną sobotę na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze odbyła się II runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up oraz pierwszy ekstremalny turniej interdyscyplinarny. Zawodnicy na motocyklach, quadach, w gokartach i samochodach rajdowych o łącznej mocy kilku tysięcy koni mechanicznych walczyli ze sobą zarówno w powietrzu jak i na owalu. W lotach na motocyklu najlepszy okazał się być Zdeněk Fusek, a turniej wygrała drużyna dowodzona przez Rafała Dobruckiego.

 

Pomimo niezbyt sprzyjającej temperatury licznie przybyła publiczność mogła liczyć na sporą dawkę sportowych emocji, dobrej muzyki w wykonaniu perkusisty z USA Christiana Carlsona i DJ Wojaka oraz, a może przede wszystkim, na przednie widowisko.

 

W konkursie Freestyle reprezentanci Czech: Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba i František Máca bardzo utrudnili zadanie polskim zawodnikom. Stylowe tricki całej trójki oraz Backflipy wykonywane przez Františka Mácę znacząco podniosły poprzeczkę, z którą musieli się zmierzyć Polacy. Nasi zawodnicy nie złożyli jednak broni i po zaciętej rywalizacji na podium poza Zdenkiem Fuskiem, który zajął pierwsze miejsce oraz Ondřejem Zárubą, który był trzeci, znalazł się także Artur Puzio. Konkurencje dodatkowe: otoMoto Speed&Skillz oraz Rockstar Best Whip zdominował natomiast František Máca. Franciszek był ulubieńcem publiczności, prowadził też po serii kwalifikacyjnej ale błędy w przejeździe finałowym sprawiły, że musiał się pożegnać z podium.

 

Wyniki obu konkursów liczyły się również do punktacji generalnej turnieju drużynowego. Poza tym rozegrano szereg wyścigów pomiędzy zawodnikami na motocyklach żużlowych, quadach żużlowych oraz wyścigów mieszanych, w których między innymi żużlowcy ścigali się z 436 konnym samochodem rajdowym. Po piątkowym wypadku podczas treningów nie wystartował Maciej Siekaj, jednak jego młodszy brat Patryk pokazał zielonogórskiej publiczności, że na quadzie również można świetnie latać z rampy. Najmłodsi adepci MX zmierzyli się w wyścigu supercrossowym, a Piotr Kołodziej, Bartek Zięcina i Bartek Obukowicz czarowali publiczność trickami na swoich rowerach. W tym przypadku nie mogło zabraknąć Backflipów, Frontflipów i widowiskowych Tailwhipów. Na zakończenie rywalizacji kapitanowie drużyn: Marcin  Chodkiewicz oraz Rafał Dobrucki pojechali czasówkę gokartami. Ostatecznie to team dowodzony przez trenera Falubazu był górą nad zawodnikami kapitana Zastalu Zielona Góra.

 

 

Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, jednogłośnie stwierdzili, że cały dzień wspólnego ścigania się i latania był niesamowity. Przed organizatorami jeszcze  mnóstwo pracy, żeby w pełni okiełznać moc i elementy składowe show, jednak jeżeli się to uda, to będziemy mieli do czynienia z najbardziej odjechanym cyklem spod znaku motorsportów w Polsce.

 

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski FMX nadal prowadzi Michał Daciuk z wynikiem 43 punktów przed Arturem Puzio (40 punktów) oraz Piotrem Potaczało (27 punktów).

 

 

Wyniki II rundy Skillz Up Zielona Góra

 

1. Zdeněk Fusek CZ

2. Artur Puzio PL

3. Ondřej Záruba CZ

4. František Máca CZ

5. Michał Daciuk PL

6. Piotr Potaczało PL

7. Rafał Biały PL

 

otoMoto Speed&Skillz

 

1. František Máca CZ

2. Ondřej Záruba CZ

 

Rockstar Best Whip

 

1. František Máca CZ

2. Artur Puzio

 

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

 

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia miasta Zielona Góra oraz sponsorów.

 

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK

Partnerzy: PZM, ZASTAL, Falubaz, KUP BILET, ABILET

Sponsorzy wspierający: GO PRO, MARCZENIA DEWELOPER, LIGATURA, VITAMIN-SHOP, Idom, CATERING PALCE LIZAĆ, EAT MY DIRT

Patroni medialni: TVN TURBO, RMF MAXXX, ŚCIGACZ.PL, MOTOX.COM.PL, X-CROSS, ŚWIAT MOTOCYKLI, FREESTYLE.PL, QUADZIK, STRÖER, RTV LUBUSKA, GAZETA LUBUSKA, SPORT.ZGORA.PL, LUBUSKIEFAKTY.PL, TYDZIEŃ+

Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

 

Miejsca i daty

15.00 – Otwarcie bram
15:30 – Pit party
16.00 – Rozpoczęcie imprezy
16.10 – Prezentacja zawodników
16.20 – Freestyle Motocross – kwalifikacje MP
16.50 – BMX + MTB – show
17.00 – Wyścig 1 - Quad Speedway V.S Quad Speedway
17.05 – Wyścig 2 - Speedway V.S Speedway
17.10 – Wyścig 3 - samochód V.S samochód
17.15 – Freestyle Motocross – Step Up - konkurs skoków wzwyż
17:30 – 17:45 Przerwa
17.45 – Supercross – Zawodnicy w wieku od 4 - 8 lat
17:55 – Freestyle Motocross wyścig Speed ‘n’ Skillz
18.10 – Wyścig 4 - Speedway V.S Quad Speedway
18.15 – Wyścig 5 – Quad Speedway V.S samochód
18.20 – Wyścig 6 - samochód V.S Speedway
18.25 – Freestyle Motocross - Best Whip
18.35 – BMX V.S MTB
18.35 – Freestyle Motocross – finał II rundy MP
18.50 – Miniflip show
18.55 – Niespodzianka
19.00 – 19.20 - Wręczenie nagród i sesja autografów

Bilety

 

Bilety na rundę zielonogórską można nabyć na: http://abilet.pl/ oraz http://www.kupbilet.pl/

 

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

 

 

Multimedia

Wideo

Copyrights © 2012 Sportainment. All rights reserved. Realised by Kuczmera.com · cięcie layoutów.